» » پیش قدم :ویژگیهای لایحه بودجه 1397 کشورکاهش اتکا به منابع حاصل از درامد های نفتی و گازی و اتکا بیشتر به منابع حاصل از درآمدهای مالیاتی می باشد.

پیش قدم :ویژگیهای لایحه بودجه 1397 کشورکاهش اتکا به منابع حاصل از درامد های نفتی و گازی و اتکا بیشتر به منابع حاصل از درآمدهای مالیاتی می باشد.

توسط : dehno | بازدیدها : 2745 | 
21 آذر 1396
|
|
نظرات : 0

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان حسین پیش قدم رئیس سازمان در نشست با این پایگاه ویژگیهای بودجه سال 1397 کشور را تشریح کرد .پیش قدم گفت :لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور با اعتبار هزینه ای بالغ بر ۱۳۰۰ میلیارد تومان و تملک دارایی های سرمایه ایی استانی بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان برای استان گلستان تقدیم مجلس شده است. وی افزود:لایحه بودجه ۱۳۹۷ با ویژگی های همچون انظباط مالی بیشتر ۱۰۰ درصد دستگاه های اجرایی استانی با بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد اعتبارات هزینه ای، حرکت به سوی تمرکز زدایی با افزایش اعتبارات استان ها ،کاهش اتکا به منابع حاصل از درامد های نفتی و گازی و اتکا بیشتر به منابع حاصل از درآمدهای مالیاتی می باشد.

پیش قدم :ویژگیهای لایحه بودجه 1397 کشورکاهش اتکا به منابع حاصل از درامد های نفتی و گازی و اتکا بیشتر به منابع حاصل از درآمدهای مالیاتی می باشد.

 


رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان گفت:توجه ویژه به موضوعات محوری همچون آب، محیط زیست ،ساماندهی پسماندها،حمل و نقل ریلی از اولویت های برنامه ای لایحه بودجه ۹۷ می باشد.تلاش برای حذف فقر مطلق از طریق تحت پوشش قراردادن تمام افراد با درآمد کمتر  و بهبود بهداشت و سلامت با نگاه عدالت اجتماعی از مهمترین موضوعات لایحه می باشد.
 پیشقدم اضافه کرد: یکی دیگر از اصول لایحه تقدیمی تنوع در تامین منابع مالی برای پروژه های عمرانی می باشد که با تلاش های صورت گرفته استان، طرح های سد شصت کلاته گرگان ، آزاد راه نوکنده کلاله آشخانه ، بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی گنبد ،آبرسانی به شهرهای گرگان ، بندر ترکمن، گمیشان، رامیان و شهرهای نوارمرزی استان امکان استفاده از اعتبارات بودجه عمومی دولت و مشارکت بخش عمومی و خصوصی در لایحه بودجه ۹۷ قابل اجرا است. با تصویب کمیسیون ماده ۲۳ قانون الحاق ۲ بیمارستان جایگزین پنجم آذر گرگان از ۳۸۱ به ۶۰۰ تختخواب افزایش یافت تا کمبود تختوابهای بیمارستان های استان برطرف گردد.با توجه به ظرفیت های لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ امکان احداث و تجهیز بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی ۲ گرگان با مشارکت بخش عمومی غیر دولتی نیز امکانپذیر گردیده است.
وی افزود:رشد اعتبارات هزینه ای استان گلستان با عددی بالغ بر ۱۵.۳ درصد و با ۲ درصد بیشتر از میانگین استان های کشور در لایحه از نکات مثبت دیگر است که پیشقدم به آن اشاره داشت که می تواند جبران خدمات و زحمات کارکنان خدوم و زحمت کش دستگاه های اجرایی استان را در سال ۱۳۹۷ به ارمغان بیاورد.

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.